Każdego roku na kurs epigrafiki Maya zapisuje się około 40–50 studentów, choć nie wszystkim udaje się dotrwać do końca zajęć. Zawsze znajdowały się jednak pojedyncze osoby, które postanawiały kontynuować naukę i rozwijać swoją nową pasję.
Oprócz studentów Uniwersytetu Warszawskiego w zajęciach uczestniczyli też studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez kilka lat chętnie zgłaszali się studenci z Uniwersytetu w Lejdzie (Holandia) i Wolnego Uniwersytetu Brukselskiego (Belgia).
Prowadzenie kursu w języku angielskim sprawiło, że przyciągnął on wiele osób z zagranicy. „Maya Hieroglyphic Writing – beginner level” ukończyły osoby z Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Niemiec, Włoch, Austrii, Francji, Rosji, Hiszpanii, USA, Kanady i Meksyku.

Już w 2010 roku studenci z wcześniejszych edycji kursu „Maya Hieroglyphic Writing – beginner level” wzięli udział w Warsaw Maya Meeting, a w dwudniowych warsztatatach zatytułowanych „Inscriptions from the Yokib kingdom” prowadzonych przez prof. Nikolaia Grube i dr. Boguchwałę Tuszyńską, poza studentami z Uniwersytetu Warszawskiego uczestniczyły duże grupy z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie (Słowacja), a także osoby z Niemiec.
Do dzisiaj można spotkać byłych studentów kursu „Maya Hieroglyphic Writing – beginner level” podczas najróżniejszych warsztatów organizowanych również w ramach European Maya Conference „Wayeb” i Cracow Maya Conference.