Wydźwięk kursu epigrafiki Maya w Polsce

Każdego roku na kurs epigrafiki Maya zapisuje się około 40–50 studentów, choć nie wszystkim udaje się dotrwać do końca zajęć. Zawsze znajdowały się jednak pojedyncze osoby, które postanawiały kontynuować naukę i rozwijać swoją nową pasję.

Oprócz studentów Uniwersytetu Warszawskiego w zajęciach uczestniczyli też studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez kilka lat chętnie zgłaszali się studenci z Uniwersytetu w Lejdzie (Holandia) i Wolnego Uniwersytetu Brukselskiego (Belgia).

Prowadzenie kursu w języku angielskim sprawiło, że przyciągnął on wiele osób z zagranicy. „Maya Hieroglyphic Writing – beginner level” ukończyły osoby z Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Niemiec, Włoch, Austrii, Francji, Rosji, Hiszpanii, USA, Kanady i Meksyku.

Liczba absolwentów kursu “Maya Hieroglyphic Writing – beginner level” w latach 2004-2021

Już w 2010 roku studenci z wcześniejszych edycji kursu „Maya Hieroglyphic Writing – beginner level” wzięli udział w Warsaw Maya Meeting, a w dwudniowych warsztatatach zatytułowanych „Inscriptions from the Yokib kingdom” prowadzonych przez prof. Nikolaia Grube i dr. Boguchwałę Tuszyńską, poza studentami z Uniwersytetu Warszawskiego uczestniczyły duże grupy z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie (Słowacja), a także osoby z Niemiec.

Do dzisiaj można spotkać byłych studentów kursu „Maya Hieroglyphic Writing – beginner level” podczas najróżniejszych warsztatów organizowanych również w ramach European Maya Conference „Wayeb” i Cracow Maya Conference.

© XIBALBA sp. z o.o. 2021